Daugavpils Skrošu rūpnīca – vieta, kur joprojām ražo munīciju

Daugavpils Skrošu rūpnīca ir viens no izcilākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī: līdzīga nav ne Latvijā, ne Baltijā, ne pat visā Ziemeļeiropā. Daugavpils Zinātņu vidusskolas  4. e un 4. b klases skolēni kopā ar audzinātājām I. Vērdiņu un V. Kricku, pateicoties kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma”, devās mācību ekskursijā, kuras laikā radās priekšstats par skrošu ražošanas  procesu.

Lielākā daļa skolēnu te bija pirmo reizi un pat nezināja, ka tas nav tikai muzejs – šeit joprojām ražo medību un sporta munīciju. Pēc veiktās aptaujas, lielākajai daļai skolēnu patika šaušana ar pneimatisko šauteni. Tomēr bija arī citas atsauksmes:

Valērija Ļacka: “Man vislabāk patika kāpt tornī.”

Mihails Butorins: “Ekskursija bija interesanta. Es apskatīju daudzus eksponātus. Rūpnīcas darbinieka stāstījums bija aizraujošs.”

Andrejs Borisjonoks: “Man vislabāk patika munīcijas izstāde”.

Mihails Romanovs: “Man patika skatīties un uzdot jautājumus”.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas 
4. e klases audzinātāja
Ināra Vērdiņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search