Daugavpils Skrošu rūpnīca – vieta, kur joprojām ražo munīciju

Daugavpils Skrošu rūpnīca ir viens no izcilākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī: līdzīga nav ne Latvijā, ne Baltijā, ne pat visā Ziemeļeiropā. Daugavpils Zinātņu vidusskolas  4. e un 4. b klases skolēni kopā ar audzinātājām I. Vērdiņu un V. Kricku, pateicoties kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma”, devās mācību ekskursijā, kuras laikā radās priekšstats par skrošu ražošanas  procesu.

Lielākā daļa skolēnu te bija pirmo reizi un pat nezināja, ka tas nav tikai muzejs – šeit joprojām ražo medību un sporta munīciju. Pēc veiktās aptaujas, lielākajai daļai skolēnu patika šaušana ar pneimatisko šauteni. Tomēr bija arī citas atsauksmes:

Valērija Ļacka: “Man vislabāk patika kāpt tornī.”

Mihails Butorins: “Ekskursija bija interesanta. Es apskatīju daudzus eksponātus. Rūpnīcas darbinieka stāstījums bija aizraujošs.”

Andrejs Borisjonoks: “Man vislabāk patika munīcijas izstāde”.

Mihails Romanovs: “Man patika skatīties un uzdot jautājumus”.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas 
4. e klases audzinātāja
Ināra Vērdiņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena – 4. aprīlī

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 –

Lasīt tālāk »

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search