Ieskats senatnē un mūsdienu saldējuma ražotnē

Š.g. 29. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 5. b un 5. c klases skolēni devās mācību ekskursijā. Pirmā pietura bija Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļa “Sēļu sēta”. “Sēļu sētas” ekspozīciju veido sešas 19. gadsimta Augšzemes lauku celtnes – dzīvojamā māja, graudu klēts, mazā klēts, kalve, vējdzirnavas un pirts, apskatāmi arī Sēlijas novada vidēji turīga zemnieka 19. gadsimta darba rīki un sadzīves priekšmeti. Ekspozīcijas apskate notika gida pavadībā.

Brīnišķīgie laikapstākļi atļāva pavadīt brīvo laiku skaistajā dabā pēc interesēm: skolēni biedrojās, piedalījās kustību spēlēs un stafetēs, mācījās staigāt ar ķekatām.

Mūsu ekskursijas gala punkts bija ģimenes uzņēmums “Skrīveru mājas saldējums”, kurš skolēniem novadīja “Saldējuma ballīti”. Bērni iepazinās ar ģimenes uzņēmumu un latviešu saldējuma gatavošanas tradīcijām, piedalījās saldējuma gatavošanas procesā un varēja baudīt saldējumu kraukšķīgās vafelītēs, turklāt pašiem iejūtoties saldējuma servētāja lomā.

Atceļā uz mājām autobusā visiem bija labs garastāvoklis, un bez dziesmas neviens nepalika.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
5. c klases audzinātāja
Alla Kazačonoka un 
5. b klases audzinātāja
Nataļja Rimoviča

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search