Kosmosa zinātnes – tepat Latvijā

Šī gada 26. oktobrī pilsētas skolotājiem, tai skaitā sešām Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolotājām – J. Leončikai, N. Dzjumanei un I. Jonānei (datorika), D. Sarkanei un  A. Mekšai (vizuālā māksla) un J. Salogubei (dizains un tehnoloģijas) bija iespēja doties izbraukuma seminārā uz Cēsīm un apmeklēt Kosmosa izziņas centru.

Kosmosa izziņas centra mērķis ir radīt interesi par STEM jomu un sekmēt vēlmi savu nākotni saistīt ar kosmosa industriju. Centrs piedāvā apskatīt ekspozīcijas, piedalīties nometnēs, darbnīcās un dažādās sacensībās.

Seminārā skolotāji apguva profesionālās pilnveides programmu “Veiksmīgas starppriekšmetu saiknes veidošana starp STEAM un humanitāriem priekšmetiem”.

Dienas gaitā skolotājiem bija iespēja iepazīties ar centra eksponātiem un pārbaudīt savas zināšanas, veicot dažādus uzdevumus un atbildot uz jautājumiem par raķešu modeļiem, dzinēju, Seno Romu, aizvēsturi, viduslaikiem, enerģiju, ūdeni, spiedienu, radiāciju, roveri, atmiņu, līdzsvaru, satvērienu, izdzīvošanu, Saturnu u.c. 

Praktiskajā nodarbībā tika pārrunāti jautājumi par priekšmetu sasaisti mācību procesā, par tās pienesumu mācību procesā, par priekšmetu sasaisti prasmēs, vērtībās, tematikā un tās veidošanu. Tika apskatīti uzdevumi par starppriekšmetu saikni, starpdisciplinaritāti un problēmbalstītu mācīšanos. 

Skolotāji plānoja multidisciplināru nodarbību, kā arī veica nodarbības analīzi.

Paldies Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldei par iespēju apmeklēt vērtīgo semināru!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
Digitālā metodiskā centra vadītāja
Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena – 4. aprīlī

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 –

Lasīt tālāk »

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search