Interaktīvā nodarbība muzejā “Atklātnes pasaule” kopā ar ģimeni

Š.g. 31. marta pēcpusdienā mēs, 8. f klases skolēni, devāmies uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai kopā ar vecākiem, brāļiem un māsām piedalītos interaktīvajā nodarbībā “Atklātnes pasaule”. Programmas laikā bija iespēja iepazīties ar atklātnēm kā vērtīgām dokumentālām liecībām, papildināt savas zināšanas par pilsētas vēsturi, ceļot pa 20. gs. sākuma Daugavpils ielām un izveidot savu atklātni.

            Sākumā kopā ar gidi Inetu devāmies virtuālajā ekskursijā pa Rīgas ielu. Bija ļoti interesanti fotogrāfijās vērot pazīstamas, vēl līdz šai dienai saglabājušās ēkas Rīgas ielā, kā arī uzzināt par celtnēm, kuru vairs nav, piemēram, kinoteātri “Eden”. Daudz kas ir mainījies laika gaitā: tika uzbūvēts Vienības nams, tika pārbūvēta Daugavpils Svētā Pētera Romas katoļu baznīca, Dubrovina parkā dīķa vietā parādījās strūklaka un notika citas pārmaiņas.

            Programmas otrajā daļā bija iespēja padarboties radoši, mēs katrs veidojām savu pasta atklātni, kuru arī parakstījām un noformējām. Lai tā izskatītos kā sena, mēs izmantojām kafiju, process mūs aizrāva. Rezultātā tapa 43 jaunas atklātnes ar mūsu pilsētas vēsturiskiem skatiem.

            Zinot, ka nākamajā dienā būs 1. aprīlis, mēs sagatavojām vecākiem “Joku loteriju”, katrs saņēma balvu un izsmējās no sirds. Nu mēs bijām gatavi kopbildei, kura glabāsies gan muzeja arhīvā, gan mūsu albumos.

            Pasākums izdevās, kopā būšana uzlaboja noskaņojumu, bet mēs jau plānojam nākamo aktivitāti.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
8. f klases skolēni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mācīties vācu valodu ar prieku

Pavasarī gribas ne tikai mācīties gramatiku un risināt uzdevumus, bet arī lasīt dzejoļus un dziedāt dziesmas. Gētes institūta Rīgā, Vācijas, Austrijas un Šveices vēstniecību organizētā

Lasīt tālāk »

Nevis izmest, bet pārvērst

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klases skolēni dizaina un tehnoloģiju stundās “Kā radoši lieto atkārtoti izmantojamus materiālus?” tēmas ietvaros pētīja, kā dažādi materiāli (plastmasa, tekstils, korķis…)

Lasīt tālāk »
Search