Aizraujošas nodarbības Daugavpils Inovāciju centrā

Š.g. februāra sākumā un februāra beigās Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. b klases skolēni apmeklēja Daugavpils Inovāciju centru. Skolēni piedalījās divās praktiskajās nodarbībās –  “Izveido savu kuģi” un “Izveido savu debesskrāpi”.

Šajās nodarbībās skolēni dalījās 8 komandās. Pirmajā nodarbībā viņi veidoja savu kuģi no piedāvātajiem materiāliem. Pēc tam speciālajā vietā ūdenī katram kuģim tika organizēts izturības tests. Gandrīz visi 8 kuģi palika uz ūdens.

Otrajā nodarbībā skolēni veidoja savu debesskrāpi. Bija viens nosacījums – debesskrāpim jāstāv bez palīdzības. Kad laiks beidzās, nodarbības vadītāja izmērīja katras komandas debesskrāpja augstumu. Uzvarētājiem izdevās uzcelt debesskrāpi ar augstumu ap 150 cm!

Tādas praktiskās nodarbības attīsta spēju sadarboties komandā, pacietību, mīlestību pret darbu, uzmanību, fantāziju, izdomu, kā arī atklāj skolēnu potenciālu un attīsta smalko motoriku.  

Pēc praktiskās nodarbības skolēniem bija iespēja apmeklēt Inovāciju centra trīs zāles. Skolēni iejutās zinātnieka lomā, “saražoja” elektrību “Vāveres ritenī”, apskatīja eksponātu “Esi uzņēmējs!”, apmeklēja video animācijas laboratoriju, kā arī skolēniem ļoti iepatikās interaktīvi un izglītojoši eksponāti šādās tēmās: veselība, ģenētika, tehnoloģijas medicīna, bioloģija, anatomija, uzturs, uzņēmējdarbība, matemātika, fizika, robotika, astronomija, ģeogrāfija, ekoloģija, vide, mežsaimniecība.

Iepazīstoties ar Daugavpils Inovāciju centru, skolēni guva jaunas emocijas, kā arī klasei tas bija labs saliedēšanas pasākums.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
3. b klases audzinātāja
Alīna Grigorjeva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mācīties vācu valodu ar prieku

Pavasarī gribas ne tikai mācīties gramatiku un risināt uzdevumus, bet arī lasīt dzejoļus un dziedāt dziesmas. Gētes institūta Rīgā, Vācijas, Austrijas un Šveices vēstniecību organizētā

Lasīt tālāk »

Nevis izmest, bet pārvērst

Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. klases skolēni dizaina un tehnoloģiju stundās “Kā radoši lieto atkārtoti izmantojamus materiālus?” tēmas ietvaros pētīja, kā dažādi materiāli (plastmasa, tekstils, korķis…)

Lasīt tālāk »
Search