Dzīvnieki, farmācija, Gaismas pils – zināšanām un iespaidiem bagātā ekskursija uz Rīgu

Š.g. 1. novembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 7. c klases skolēni ar klases audzinātājām Ilzi Jonāni, Jūliju Leončiku un bibliotekāri Inesi Iščenko devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Piedaloties foto orientēšanās Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, skolēni meklēja objektus pēc attēliem un kartēm, kā arī aizpildīja darba lapas.

Jeļizaveta B.: ”Man vislabāk patika Rīgas Zooloģiskajā dārzā lauva un tīģeris, jo sanāca ar tiem nofotografēties, kad dzīvnieki gāja man garām”.

Viktorija B.: „ Man visvairāk patika baltā pūce, jo tā ir līdzīga kā manā grāmatā”.

Farmācijas muzejā nodarbību vadīja ”Trakais profesors”, stāstot par muzeja vēsturi un cilvēka anatomiju, rādīja eksperimentus. Skolēniem muzeja apmeklējuma laikā bija jāaizpilda darba lapa par muzeja vēsturi, uzzināto un interesantākajiem faktiem.

Evija D.: ”Man bija ļoti interesanti klausīties par zālēm un medikamentiem, senām lietām, minēt garšvielu un medikamentu nosaukumus un pabūt alķīmiķa darbnīcā”.

Milana J.: ”Man visinteresantāk bija klausīties par zālēm, kā pareizi senos laikos cilvēki uzzināja, kuras ir indīgas vai nē, patika likt anatomijas puzles.” 

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skolēniem tika organizēta orientēšanās spēle Gaismas pilī, kur, izstaigājot visus bibliotēkas stāvus līdz pašai virsotnei, tika meklētas atbildes uz jautājumiem. Tā bija lieliska iespēja iepazīt kultūras vērtību saistību ar grāmatām.

Skolēnu atsauksmes pēc ekskursijas.

Alekss B.: “Ļoti interesanta mācību ekskursija. Es uzzināju daudz ko jaunu, kā arī ar aizrautību aizpildījām darba lapas.”

Deniss B.: “Man ļoti patika Zooloģiskajā dārzā, jo tur bija ļoti daudz dzīvnieku, interesanti uzdevumi.”

Ariana A.: “Man patika pētīt dažādus dzīvniekus Zoodārzā, un man ļoti patika Nacionālās bibliotēkas apmeklējums.”

Informāciju sagatavoja 
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
bibliotekāre
Inese Iščenko,
7. c klases audzinātāja
Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 37 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6.-12. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba vietām dzimtajā

Lasīt tālāk »

Skaista runa – augsts novērtējums

Š.g. 17. aprīlī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, notika skolēnu skatuves runas konkursa Latgales un Sēlijas kultūrvēsturiskajos novados II kārta. Uz konkursu Rēzeknē kopā

Lasīt tālāk »
Search