Ekskursija “pa ūdens attīrīšanas pēdām”

 Š.g. 21.oktobrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 8.b klase projekta “Dzīves vektora izvēles vidusskolas audzēkņiem” ietvaros, devas ekskursijā pa dzimto pilsētu un nedaudz pa Augšdaugavas novadu.

   Ekskursijas mērķis bija izprast, kā ūdens nonāk līdz mūsu mājām un kā pēc tam tas tiek attīrīts. Tāpēc sākuma devāmies uz Demenes pagasta “Cinīšiem”, kur notiek atkritumu šķirošana. Lai gan smaciņa apkārtnē bija nepatīkama, mūs ļoti interesēja pats atkritumu attīrīšanas un šķirošanas process. Kā izrādās, pēc atkritumu attīrīšanas notekūdeņi ir ļoti tīri.

  Pēc tam mēs devāmies uz uzņēmumu “Daugavpils ūdens”, kur iepazināmies ar ūdens infrastruktūras veidošanās vēsturi. Uzzinājām, cik dziļi rok ūdens caurules, kādas ūdens avārijas ir notikušas Daugavpils pilsētā. Daugavpilī ūdeni iegūst no trīs dziļurbumiem, tāpēc Daugavpils pilsētā dzeramais ūdens ir kvalitatīvs.

    Pēdējais mūsu apmeklējums bija ūdens attīrīšanas iekārtas. Par to, kā mēs izturējām šī objekta smakas, lai vēsture klusē! Bet pats process, kā notiek ūdens attīrīšana, bija ļoti interesants. Ūdens attīrīšanā tiek izmantotas dažādas baktērijas, kuras attīra visas ķīmiskās vielas, kuras mēs “ielejam” kanalizācijā. Process ir ļoti sarežģīts, un lai to izprastu, daudz jāmācās.

  Iesakām arī citiem skolēniem apmeklēt šādu ļoti izzinošu ekskursiju!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
8.b klases skolēni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Search