Izrāde, kura nevienu neatstāja vienaldzīgu

16. un 17. februāri Daugavpils Zinātņu vidusskolas 10. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Daugavpils teātri, lai baudītu izrādi “Dzīve uz ledusskapja durvīm” (režisors Māris Korsiets).

Izrādes pamatā ir angļu rakstnieces Alises Kuiperes romāns, kurš stāsta par to, ka aizņemtas ikdienas skrējienā, māte ar meitu sarunājas ar īsu zīmīšu starpniecību, atstādamas tās viena otrai uz ledusskapja durvīm. Neziņa un bailes uzvirmo iepriekš šķietami bezrūpīgā sarakstē, kad abu dzīvē ienāk nelūgts viesis – mātes smagā slimība.

Foto: https://www.daugavpilsteatris.lv/izrades/dzive-uz-ledusskapja-durvim-2

Daudziem skolēniem šī lieliskā izrāde radīja spilgtus iespaidus, ar kuriem viņi arī dalījās.

“Pēc teātra apmeklējuma radās pārdomas, vai mēs veltām pietiekami daudz laika saviem vecākiem un tuviem radiniekiem. Izrādē ir parādītas grūtas attiecības starp māti un meitu, kas, manuprāt, ir aktuāla problēma mūsdienu sabiedrībā. Ir svarīgi atrast laiku sev tuviem cilvēkiem un neaizmirst par viņiem ikdienas dzīvē.” (Jeļizaveta Kusiņa)

“Emocijas no izrādes bija kolosālas, nebija iespējams palikt vienaldzīgam. Sižets liek aizdomāties par to, kā tu izturies pret saviem mīļajiem, liek aizdomāties, ka nekas nav mūžīgs un ir jāizmanto jebkura iespēja vienkārši apskaut vecākus, būt blakus. Aktieri bija pilnībā iejutušies savās lomās, izdzīvoja visas sajūtas un pārdzīvojumus. Gribu pateikt milzīgu paldies par tik lielisku iespēju iedziļināties mākslā un pārdzīvot izrādi kopā ar aktieriem.” (Iveta Joņeva-Ivanova)

“Izrāde man ļoti patika, tajā viss bija ar mēru. Emocijas – ar mēru, ilgums – arī ar mēru. Man patika arī aktrišu spēle, proti, cik sinhroni viņas sadarbojās un juta viena otru. Un, protams, vēstījums! Šī luga liek aizdomāties par to, vai mēs pavadām pietiekami daudz laika ar saviem mīļajiem un kā noteikt dzīves prioritātes.” (Domeniks Čerņijenko)

“Man ļoti patika izrāde. Laiks paskrēja nemanāmi, jo izrāde bija ļoti interesanta. Man ļoti patika aktieri un viņu spēle. Beigas lika visiem aizdomāties par savu dzīvi un tuvajiem cilvēkiem.” (Valērija Mazane)

“Teātra izrāde patiešām bija apburoša un sirdi plosoša, luga tika iestudēta ļoti dramatiski. Man patika! Godīgi sakot, es neesmu teātra cienītāja, bet šī izrāde man palika sirdī un prātā. Aktieri lieliski iejutās lomā, kas mums lika justies ne tikai kā skatītājam, bet arī kā traģiska stāsta dalībniekam. Labprāt skatītos šo izrādi otro reizi. Esmu sajūsmā!” (Liliana Jakubovska)

“Bija patīkami kopā ar klasesbiedriem aiziet uz teātri un noskatīties drāmu par attiecībām ģimenē. Izrāde bija pamācoša. Manuprāt, katrs ieraudzīja savu ideju un pārdomāja savu uzvedību (pret vecākiem).Pēc apmeklējuma daudz cilvēku raudāja, aktieri izcili attēloja darbības un emocijas.” (Adeļina Dovgaja)

“Šīs bija mans pirmais teātra apmeklējums, un man tas ļoti patika! Stāsts par māti un meitu atstāja skumju pēcgaršu dvēselē, liekot aizdomāties par savu dzīvi un cilvēkiem tajā.” (Anastasija Pozņakova)

Informāciju sagatavoja
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
10. c klases skolēni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search