Izstāde “Cieņa, drosme, godīgums un atbildība” Daugavpilī

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) š.g. 29.septembrī Daugavpilī atklāja  ceļojošo  mākslas izstādi “Cieņa, drosme, godīgums un atbildība jauniešu acīm”. Mākslas izstādi atklāja “Delnas” direktore Inese Tauriņa, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, piedalījās arī Nīderlandes Karalistes vēstniece Latvijā Klaudija Magdalena Njo Pīterse (Claudia Magdalena Njoo Pieterse).

Aktualizējot jauniešu lomu atbildīgas un tiesiskas valsts stiprināšanā, 2022.gada martā “Delna” aicināja jauniešus vecumā no 12 līdz 19 gadiem piedalīties zīmējumu konkursā “Es redzu”. Jaunieši izvēlējās vienu no zīmējuma konkursa apakštēmām “Es un godīgums”, “Es un atbildība”, “Es un drosme” vai “Es un cieņa” un atainoja, kā viņi saredz izvēlēto vērtību.

Ceļojošajā izstādē ir apskatāmi 133 darbi no 24 Latvijas skolām. Jaunieši savos zīmējumos atainojuši, kā vērtības izpaužas viņu un apkārtējo cilvēku rīcībā un attieksmē vienam pret otru. Izstādes darbi bija apskatāmi Mazajā Ģildē (Rīgā), Izglītības un zinātnes ministrijā un Rīgas domē. Izstādi Daugavpilī Delna rīko ar Daugavpils pilsētas pašvaldības un Kultūras pārvaldes atbalstu. Šo projektu atbalsta Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā un Atklātības fonds.

Viens no labākajiem zīmējumu autoriem – Danila Ančipanovs, bijušais Daugavpils 9.vidusskolas 12.klases skolnieks, ir kļuvis par konkursa laureātu un saņēmis diplomu un balvas.

Izstāde būs apskatāma bez maksas līdz 29.oktobrim Daugavpils pilsētas pašvaldības 1.stāva foajē (Krišjāņa Valdemāra iela 1).

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

vizuālās mākslas skolotāja

Anna Mekša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Dodamies uz Jēkabpili!

            Š.g. 16. maijā  2. d klases skolēni devās ekskursijā uz Jēkabpili. Savu ceļojumu no šodienas pagātnē sākām ar Krustpils viduslaiku pils apmeklējumu.            Gide ļoti

Lasīt tālāk »

Paldies māmiņām sakām arī angliski

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicināja Daugavpils pilsētas skolēnus, bērnus, jauniešus un ģimenes piedalīties Mātes dienai veltītajā radošo darbu konkursā “Paldies Tev, māmiņ! (angl.-

Lasīt tālāk »