Miķeļdienas tirdziņš skolā

Miķeļi ir rudens saulgrieži, kad lielie rudens darbi ir padarīti, raža novākta un var doties uz tirgu, lai svinētu svētkus. Sendienās un mūsdienās tirgum ir liela nozīme cilvēku dzīvē. Vieniem tā ir iespēja pārdot savu izaudzēto ražu – dārzeņus, augļus, medu, dažādus kārumus, saražoto produkciju – zeķes, cimdus, cepures, rotas lietas, savukārt citiem tā ir iespēja nopirkt nepieciešamo, papildināt krājumus ziemai.

Š.g. 29.septembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolā valdīja rosīga atmosfēra – notika Miķeļdienas tirdziņi. Pārdevēju lomā iejutās 3. un 4.klašu skolēni, bet pārējie bija pircēji. Trešo klašu skolēni ar savu produkciju iepriecināja 2.- 6.klašu skolēnus, bet 4.klases devās pie lielajiem skolēniem.

Tirdziņā varēja iegādāties gan visdažādākos saldumus – pildītas vafeles un riekstiņus, kēksiņus, cepumus, tortes gabaliņus, gan pašdarinātas rotaslietas. Katrs pircējs varēja atrast savai gaumei atbilstošo pirkumu.

Piedaloties tirdziņā kā pārdevēji, skolēni guva pieredzi preces reklamēšanā, noformēšanā, klientu piesaistīšanā, higiēnas normu ievērošanā, resursu plānošanā, peļņas aprēķināšanā.

Paldies visiem Miķeļdienas dalībniekiem un viņu vecākiem, atbalstītājiem un klases audzinātājām!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

direktora vietnieces izglītības jomā

Marina Bulaha,

Vilma Tāraude

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search