Senie spēkrati un “Laimas” šokolāde

Š.g. 2. jūnijā pēc grūtā mācību gada Daugavpils Zinātņu vidusskolas 6. e klases skolēni devās ekskursijā uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Pirmā pietura bija Motormuzejs. Skolēniem gida pavadībā bija iespēja iepazīt senos spēkratus un izlasīt aprakstus par tiem. Ekspozīcija un aktuālās izstādes pievērš būtisku uzmanību Latvijas un pasaules autobūves pērlēm. Muzejā bija iespēja iepazīties ne tikai ar unikālajām automašīnām, bet arī spēlēt interaktīvās spēles, iejūtoties šofera lomā.

Otrā pietura bija “Laimas šokolādes muzejs”, kura organizētā konkursā mēs piedalījāmies maijā un laimējām bezmaksas muzeja apmeklējumu visai klasei. Jau pie ieejas mūs sagaidīja ar saldiem kārumiem un uzcienāja ar konfektēm un šokolādes dzērienu. Sākumā mums tikai piedāvāta ekskursijas teorētiskā daļa, kurā skolēni sekoja līdzi ceļam, kuru mēro kakao pupiņas no koka līdz veikala plauktam gatavā veidā. Skolēni uzzināja, kad Latvijā sākās saldumu ražošana, iepazinās ar vēsturiskajiem saldumu iepakojumiem un izpētīja, kad iepakojumu ārējais izskats mainījās visretāk.

Mums bija iespēja apskatīt unikālās šokolādes skulptūras un iemūžināt savu saldo piedzīvojumu fotogrāfijās. Vēlāk skolēni devās uz radošo šokolādes darbnīcu, kur pagatavoja savas oriģinālās šokolādes konfektes, iesaiņoja tās īpašā kārbā un paņēma līdzi.

Pēc tik lietderīgas un notikumiem bagātas dienas mēs devāmies mājās.

Informāciju sagatavoja: 
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
6. e klases audzinātāja
Karina Truskovska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mūsu „Ēnotāji” 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 18 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. – 5. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba

Lasīt tālāk »
Search