Uz Tartu – pēc zināšanām par Visumu un anatomiju

Š.g. 20.oktobrī 5.d un 6.a klases skolēni devās aizraujošā, rudenīgā braucienā uz mūsu kaimiņvalsti Igauniju. Mūsu tālā ceļojuma mērķis bija senā un tajā pašā laikā mūsdienīgā pilsēta Tartu.

Laipnā gide mums atklāja dažus šīs pilsētas noslēpumus. Mēs apskatījām Ziemeļeiropā vecākās universitātes ēkas,  skulptūru “Studentu skūpsts”, kas novietota Rātslaukuma centrā, tieši blakus muzejiem, kafejnīcām un lielajam parkam, kas izveidots Doma kalnā.

Tad mēs devāmies uz Zinātnes centru AHHAA, kur izbaudījām piedzīvojumus un ieguvām noderīgas iemaņas. Zinātnes centra planetārijā devāmies ceļojumā Visuma plašumos. Mūsu piedzīvojums sākās uz mūsu planētas Zeme un turpinājās uz citām planētām. Mēs lidojām starp zvaigznēm, aplūkojām Piena ceļu un citas galaktikas un nonācām līdz Visuma “malai”. Atpakaļceļā vēl iepazināmies ar starptautisko kosmosa staciju.

Pēc gardām pusdienām AHHAA centra kafejnīcā mūs gaidīja liels izaicinājums. Mēs piedalījāmies īstā laboratorijas izmeklējumā ar intriģējošu nosaukumu “Operācija “Acs””. Noskaidrojām, kā darbojas mūsu acis un kam ir pasaulē lielākās acis, pārbaudījām, cik droši mūsu rokās turas skalpelis, ar kuru jāpreparē acs.

Izmantojuši centra AHHAA piedāvātās daudzveidīgās iespējas, mēs devāmies atpakaļceļā. Tā bija burvīga, iespaidiem un jaunām zināšanām bagāta diena!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils Zinātņu vidusskolas

6.a klases audzinātāja

Ija Kurloviča

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Esam kopā!

Š.g. 30. maijā notika Daugavpils Zinātņu vidusskolas 11. a klases skolēnu un viņu vecāku kopīgais pasākums “Esam kopā!” Skolēni bija sagatavojuši nelielu radošu programmu, lai

Lasīt tālāk »

Ekskursija uz Jēkabpili

Š.g. 30. maijā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 3. b klases skolēni kopā ar vecākiem un klases audzinātāju Marinu Borisovu devās ekskursijā uz Jēkabpili. No rīta laiks

Lasīt tālāk »