Filmējot noder fizikas un ķīmijas zināšanas

Ar kultūrizglītības programmas  “Latvijas skolas soma” atbalstu 1. semestra izskaņā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 8. klašu skolēni padziļināja savas zināšanas fizikā un ķīmijā, piedaloties interaktīvā nodarbībā, kurā viņi uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes.

Par pamatu ņemot Latvijas filmu “Dvēseļu putenis”, tika rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Skolēni uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri utt. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām.

Skolēniem tika dota iespēja ieskatīties brīnumu aizkulisēs, pataustīt mākslīgi radītu sniegu, pavērot “miglas” veidošanas procesu, lai saprastu, kā rodas īstā māksla, izmantojot ķīmijas zināšanas, un iedziļināties arī grimētāja profesijas niansēs.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
latviešu valodas skolotāja
Nora Kokiņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ēnu diena – 4. aprīlī

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 –

Lasīt tālāk »

Profesiju nedēļa pirmsskolā

Sākot no š.g. 19.februāra līdz pat 23. februārim Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. un 12. grupas audzēkņiem bija jautra un aizraujoša nedēļa, jo šīs nedēļas

Lasīt tālāk »
Search