Filmējot noder fizikas un ķīmijas zināšanas

Ar kultūrizglītības programmas  “Latvijas skolas soma” atbalstu 1. semestra izskaņā Daugavpils Zinātņu vidusskolas 8. klašu skolēni padziļināja savas zināšanas fizikā un ķīmijā, piedaloties interaktīvā nodarbībā, kurā viņi uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes.

Par pamatu ņemot Latvijas filmu “Dvēseļu putenis”, tika rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Skolēni uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri utt. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām.

Skolēniem tika dota iespēja ieskatīties brīnumu aizkulisēs, pataustīt mākslīgi radītu sniegu, pavērot “miglas” veidošanas procesu, lai saprastu, kā rodas īstā māksla, izmantojot ķīmijas zināšanas, un iedziļināties arī grimētāja profesijas niansēs.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
latviešu valodas skolotāja
Nora Kokiņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search