Ko Billes stāsts māca mūsdienu skolēniem

2022.gada 2 . un 6 . decembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas 5. un 6.klašu skolēni noskatījās programmas “Latvijas skolas soma” piedāvāto mākslas filmu “Bille”. Tā stāsta par mazas meitenes bērnību un viņas ģimeni.
Mūsu skolēniem tika dota lieliska iespēja salīdzināt Billes dzīves apstākļus ar mūsējiem. Izrādījās, ka tie nemaz nav bijuši tik ērti, kādi mums ir pašlaik, bet Bille ir ļoti laipna, centīga meitene, kura ļoti vēlas mācīties. Daudzus pārsteidza meitenes tieksme lasīt, jo ne visiem mūsdienu bērniem patīk lasīt, bet Bille pat slēpa grāmatas no vecākiem, lasīja tās naktīs.
Pēc filmas noskatīšanās diskusijas gaitā bērni atzīmēja, ka filma „Bille” sākas melnbaltos toņos. Šie pelēkie toņi caurauž visu filmu. Tie ir kā pati dzīve, ko dzīvo maza meitene. Dzīvojamo istabu iekārtojums filmā atbilst attēlotajam laikmetam. Arī uz ielām redzam cilvēkus, kuri pārliecina par filmas vēsturisko patiesumu. Skolēni vienojās savos uzskatos par to, ka tikai grūtību pārvarēšana un sapņi par labāku dzīvi liek gan Billei, gan arī katram cilvēkam sasniegt savu mērķi.
Filmas reklāmas plakāta veidošanas procesā skolēniem bija iespēja atainot savu izpratni par filmu un aicināt arī citus to noskatīties.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
6.a klases audzinātāja
Ija Kurloviča

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *