Mūsu skolēnu panākumi zinātniskās pētniecības darbu konferencē

Š.g. 22. maijā Latvijas Universitātē notika Latvijas skolēnu 48. zinātniskās pētniecības darbu konferences trešais – valsts –posms, uz kuru tika izvirzīti tie skolēnu darbi, kuri reģionālajā konferencē ieguvuši vismaz 100 punktus. Katru valsts posmam izvirzīto darbu vērtēja ne mazāk kā trīs starpnozaru neatkarīgie eksperti un speciālisti. Eksperti visās zinātnes nozaru grupās (dabaszinātnes, humanitārās un mākslas zinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, lauksaimniecības, meža un veterinārās zinātnes, medicīna un veselības zinātnes, sociālās zinātnes) vērtēja dalībnieka izveidoto plakātu un diskusiju.

            Esam gandarīti un lepni paziņot, ka Daugavpils Zinātņu vidusskolas skolēni par saviem pētījuma darbiem ir ieguvuši sešas godalgotas vietas.

2. vietu ieguva Anastasija Skorodihina (12. a klase) par ZPD “Latviešu emuāra autoru Ievas Florences un Niklāva Mičuļa emuāra valodas analīze” humanitāro un mākslaszinātņu nozarē(latviešu valodas un literatūras skolotāja Tatjana Steļmaka), Artūrs Akula un Bogdans Bogdanovs (11. c klase) par ZPD “Latvijas prese par sportistu dalību 1924. gada VIII vasaras olimpiskajās spēlēs” humanitāro un mākslas zinātņu nozarē (vēstures skolotāja Tatjana Mamonova), Antons Pizāns un Maksims Šelkovskis (12. a klase) par ZPD “Dzimuma ietekme uz skaņas frekvenču uztveri”dabaszinātņu nozarē (fizikas skolotāja Larisa Koroševska) un Samanta Dovgane (11. b klase) par ZPD “Ērču encefalīta izplatība Latvijā “Vienas veselības” koncepcijas ietvaros” medicīnas un veselības zinātņu nozarē (bioloģijas skolotāja Žanneta Bogdanoviča).

3. vietu ieguva Laura Jačenkova (11. b klase) par ZPD “Bērna ķermeņa proporciju atkarība no vecāku ķermeņa proporcijām” medicīnas un veselības zinātņu nozarē (bioloģijas skolotājs Sergejs Zabarovskis) un Anastasija Artemjeva un Emiļjens Ročko (11. a klase) par ZPD “Dažādu frakciju pildvielu ietekme uz betona stiprību” dabaszinātņu nozarē (skolotāja Larisa Koroševska).

            Izsakām milzīgu paldies skolēniem un skolotajiem konsultantiem par pētījuma veikšanā un darba izstrādē ieguldīto darbu un par skolas vārda popularizēšanu Latvijā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search