Skolotāji apgūst plotera izmantošanas iespējas

Daugavpils Zinātņu vidusskolas Digitālais metodiskais centrs šī gada 13. martā organizēja A līmeņa pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas kursus “Plotera izmantošanas iespējas produktu izstrādē” skolas pedagogiem. Kursus vadīja Daugavpils Zinātņu vidusskolas mācību priekšmeta “Dizains un tehnoloģijas” skolotāja Jeļena Salogube.

Programmas mērķis ir apzināt plotera izmantošanas iespējas produktu izstrādē, tam nepieciešamo materiālu un programmu nodrošinājumu, apgūt prasmi veidot rasējumus (maketus) plotera lietojumprogrammās, realizējot paraugprogrammas prasības mācību priekšmetā “Dizains un tehnoloģijas”.

Kursos skolotāji guva pārskatu par ploteriem kā programmvadāmām ierīcēm, plotera uzbūvi, izmantojamiem materiāliem, ploteru lietošanas sfērām, ploterim nepieciešamo programmatūru. Tika apskatīti drošības noteikumi darbā ar ploteri. Praktiskajā daļā skolotāji apguva prasmi ar plotera palīdzību izgriezt dažādas formas, rakstus no papīra, kartona, veidot rasējumus (maketus) plotera lietojumprogrammās. Skolotāji izstrādāja ļoti daudzveidīgus un interesantus apsveikumus, objektus klases dekorēšanai.

Novērtējot kursos apgūto, skolotāji atzina, ka ieguva jaunu pieredzi darbā ar jaunajām tehnoloģijām, šāda prasme lieti noderēs gan pirmsskolā, gan vidusskolā, lai atvieglotu dažādu svētku rotājumu un apsveikumu izgatavošanas procesu un samazinātu to izgriešanas laiku. Skolotāji bija priecīgi ieraudzīt savu paveikto darbu un apgūt jaunas iemaņas.

Digitālais metodiskais centrs orientē savu darbību uz skolotāju profesionālās kvalifikācijas pilnveidi un, tā kā kurss “Plotera izmantošanas iespējas produktu izstrādē” izraisīja lielu pedagogu interesi, jūnijā tiks organizēts atkārtots kurss gan skolas, gan pilsētas skolu pedagogiem. Interesentus no citām izglītības iestādēm aicinām pieteikties kursam, rakstot uz skolas e-pastu dzv@daugavpils.edu.lv.

Informāciju sagatavoja: 
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
Digitālā metodiskā centra vadītāja
Ilze Jonāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Mūsu „Ēnotāji” 2024

Kopumā šogad 4. aprīlī “Ēnu dienā” piedalījās 18 Daugavpils Zinātņu vidusskolas 2. – 5. klašu skolēni. Dalības rezultātā skolēniem paplašināts redzesloks par profesijām un darba

Lasīt tālāk »
Search