Uz bibliotēku – iepazīt dzeju

Š.g. 26. septembrī Daugavpils Zinātņu vidusskolas pirmsskolas 11. grupa apmeklēja Daugavpils pilsētas bērnu bibliotēku “Zīlīte”.

Šoreiz audzēkņi tika ievesti dzejas pasaulē, jo tika piedāvāts pasākums “Dzeja dzimst no mīlestības”. Bibliotekāre bērniem izrādīja telpas, kurās bija izvietotas dažāda izmēra grāmatas: biezas un plānas, lielas un mazas, un deva grāmatas paturēt rokās un salīdzināt to svaru.

Citā telpā lasīja dažādus bērniem veltītus dzejolīšus ar interesantām atskaņām un uzdevumiem, kuri rosināja bērnus domāt, lai pēc tam sniegtu pareizu atbildi. Kopīgi tika nodziedāts alfabēts un apskatītas dažādas ābeces.

Bērni uzzināja, ka iemīļotajai un ražīgajai bērnu rakstniecei un dzejniecei Inesei Zanderei šogad 15. septembrī apritēja 65 gadi, tāpēc par godu šim notikumam bibliotēkā bija sagatavots speciāls stends ar viņas grāmatām.

Bibliotekāre parādīja un bērniem ieteica dzejoļu grāmatu “Kaķis uz klavierēm”, kuru mēs paņēmām līdzi, lai palasītu grupā.

Bibliotekāre Irīna bērniem parādīja, ar kādiem rakstāmpiederumiem rakstīja senatnē – tās bija putnu spalvas. Viņa arī demonstrēja rakstību. Bērni secināja, ka mūsdienās pildspalvas ir labākas.

Laiks pagāja ļoti ātri, un, labiem iespaidiem bagātināti, mēs atgriezāmies bērnudārzā, kur turpinājām lasīt dzejolīšus un tos izvēlējāmies pārvērst zīmējumos.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Zinātņu vidusskolas
pirmsskolas izglītības skolotāja
Anita Beļusova

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Fantastiskie vasaras ziedi

Tā kā aprīlis un maijs Daugavpilī vienmēr saistās ar “Mākslas dienām”, kad pilsētā tiek atklātas daudzveidīgas mākslas izstādes, Daugavpils Zinātņu vidusskolas vizuālās mākslas skolotāji piedāvāja

Lasīt tālāk »

Kad ciemos atnāk Luksofora kungs

Atbildot uz jautājumu, ko bērniem patīk darīt vasarā, atbildes ir šādas: peldēties, sauļoties, vizināties ar velosipēdu un skrejriteni, doties pastaigās ar vecākiem pa pilsētu. Lai

Lasīt tālāk »
Search